CROMPTON TF HIFLO WAVE PLUS TABLE FAN 400MM-TFHFWAVPL16KDWA 21% off
2,490.00MRP 3,149.00
(Inclusive of All Tax)
Delivery in 48 hours
Oops! we are not currently servicing your area
Invalid Data
Enter The Valid Pincode
TYPE
Min Order : 1 , Max Order : 4
TF HIFLO WAVE PLUS KD WHITE 400MM-TFHFWAVPL16KDWA
SKU :
48795
Categories :
Domestic Appliances
Manufacturer :
Crompton&Greaves Manufacture
Brand :
CROMPTON&GREAVES
Stock:
In Stock
Delivery:
14-05-2026 09:00 AM to 12:00 PM
In Store Pickup:
Available
Description - :
Type: Pedestal Fan Motor Speed: 1330 RPM Power Consumption: 60 W Blade Sweep Size: 400 mm Air Flow: 3000 cfm Number of Speed Settings: 3 Material: Acrylonitrile Butadiene Styrene